Dnešním dnem se pomalu, více než pomalu, vracíme směrem k domovu. Přijíždíme do Narvy , město leží na nejvýchodnější hranici Estonska, projíždíme okolo hraničního přechodu s Ruskem a mrzí nás, že nemáme víza….Petrohrad je pouhých 130 km od nás. V Narvě žije pouze 4% Estonců, mnoho úředníků a státních zaměstnanců neumí estonsky.

Hrad NARVA – První zmínka pochází z roku 1256 a hrad byl po druhé světové válce zrestaurován. Přes hraniční čáru (to je v tomto případě řeka), na protějším svahu v Rusku leží dominantní pevnost Ivangorod, kterou nechal v roce 1492 zbudovat car Ivan III..


Na automatické čerpací stanici (bez obsluhy) doplníme palivo a zpět přes Sillamae se vracíme do Johvi, kde nabíráme zpátečnický směr.
Poblíž Kuremae (20km jižně od Johvi) navštěvujeme ruský pravoslavný klášter Puthitsa z let 1885-1895. Klášter se pyšní nejen pěti zelenými kopulemi, ale zázračným pramenem, který nikdy nezamrzá. Jelikož na vodu z pramene byla dlouhá fronta čekajících s plastovými láhvemi, vynecháváme zázračné osvěžení pramenem a osvěžujeme se v nedalekém jezeru Peipsi (Čudskoe ozero).


Snažíme se přiblížit co nejvíce k Lotyšským hranicím, v Tartu jsme ubytování nesehnali a silnice nás zavedla až do Otepaa. Hezké ubytování u menšího jezera v dřevěné chatě.

No name ubytování – Otepaa – Estonsko

Moje hodnocení:
Cena za ubytování: osoba / noc 100,- Eek / cca 180,- Kč
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda – hodnocení
Celkový dojem ubytování –

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

_____ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 _____