Po desáté hodině odjíždíme z kempu. První zastávkou je zrestaurovaný německý zámek Sagadi.

Druhá zastávka na cestě je jeden z nejkrásnějších zámků Estonska Palsme.


PALSME – achází se 8 km severně od Viitny. Za zámkem se rozprostírá krásný park a rybník založený již ve středověku. Součástí zámeckého kompexu je malé muzeum historických vozidel.
Vstupné do zámeckého komlexu je 40,- Eek / cca 80,- Kč.

Přes Viitnu míříme po hlavní silnici na Rakvere, ale nebyli by jsme český turisti, abychom neodbočili zpět k pobřeží a nevyfotili se u cedule s názvem obce s velmi jménem Kunda. (jinak nic než několik cementáren tady nenaleznete, jen obyvatele, kteří se podivují nad focením bláznivých turistů u cedule oznamující, že vjíždíte do KUNDY…)


Tak, srandiček bylo dost, nasedat a stavíme až na mysu v Toolse , zde přímo na břehu moře stojí trosky hradu livonských rytířů z roku 1471.

Po kratší přestávce pokračujeme v cestě, blíží se čas oběda a tak stavíme v městečku Purtse (10 km od Kivioli). Můžete zde navštívit malebný hrad z 16. století.

Ještě toho nemáme dost, načerpáni kaloriemi z oběda podnikáme výlet do zapomenutého města Sillamae kde 94% obyvatel mluví rusky…

SILLAMAE centrum města se dnes nazývá skanzenem stalinské architektury… (místní radnice postavená z betonu tak, aby vypadala jako luteránský kostel, kulturní dům s reliéfy Marxe a Lenina …..).
Na okraji města postavilo 5000 politických vězňů závod, kde se měl zpracovávat čistý uran z nedalekých uranových dolů. Na západním okraji Sillamae nacházíme opuštěné domy v opuštěném uranovém městě

Z města duchů odjíždíme se zvláštními pocity do letoviska NARVA- JOESUU, nejvzdálenějšího místa naší cesty… krásné, ale pomalu chátrající přímořské letovisko.

Hostel Algus – Narva-Joesuu – Estonsko

Moje hodnocení:
Cena za ubytování: osoba / noc 150,- Eek / cca 270,- Kč
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda – hodnocení
Celkový dojem ubytování –

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

_____ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 ____