Vstáváme jako vždy později než jsme si plánovali, rychlá snídaně, klíč vracíme pod rohožku a se zpožděním vyrážíme na trajekt.
Doháníme ho opravdu na poslední chvíli, jsou to vteřiny a dokonce naše auto končí mino parkovací žlutou zónu. Cesta po moři trvá necelou půlhodinu, vyloďujeme se a po pevnině míříme do Tallinnu.

TALLINN – Město legend, mýtů a pověstí. Osídlení území dnešního Tallinnu se odhaduje okolo roku 2500 před n.l. Město má duši moderní i středověkou, ve starém městě najdete hrad ze 13. století, jedny z nejzachovalejších hradeb, radniční náměstí odkud vedou malebné uličky podobné těm v Praze, ale i pravoslavnou katedrálu Alexandra Něvského z let 1894-1900.

Prohlídka města nám zabrala necelé tři hodiny, hledáme cestu z města, načež se ozývá rána do zadní části vozu…..takříkajíc, místní řidička se nám chtěla podívat do kufru svým červeným Nisanem (náš servisman se nejspíš zblázní…). Po půl hodině přijíždí policie, která neumí anglicky, ale ruským jazykem se celkem chytáme….Na žádost o sepsání protokolu o nehodě je nám sděleno, abychom neradili, co má muž zákona dělat, že to sám moc dobře ví . . . :o)

Naštěstí se nikomu nic nestalo, auto je pojízdné (to jsme ještě netušili, jaké budou dlouhé a nekonečné peripetie v Čechách s pojišťovnou….), nacházíme tu správnou cestu z Talinu a po 35 km směrem na Rakvere stavíme u středověkých pohřebišť.

O několik kilometrů dále nás vítá Národní park Lahemaa, území bohaté na bludné balvany. My jsme si během hodinové procházky borovicovým lesem, našli druhý největší – Majakivi. ( 584 m3, délka 15 m, šířka 11 m)

Pro dnešek zážitků bylo už dost, ubytování nacházíme v kempu na poloostrově v Kasmu, přímo v zátoce u moře (tady bylo nejteplejší koupání ve slané vodě).

Kemp – Kasmu – Estonsko

Moje hodnocení:
Cena za ubytování: 120,- Eek / cca 220,- Kč
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda za 25,- Eek / cca 50,- Kč
Hodnocení
Celkový dojem ubytování –

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

______ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 _____