Před polednem odjíždíme z kempu do KURESSAARE – v malém, malebném městě najdeme hrad ze 13. století, který stojí na umělém ostrově. Je nejzachovalejším kamenným hradem v celém Pobaltí. Město se stalo hlavním obchodním centrem, v polovině 17. století začíná vzkvétat, když se dostává do švédských rukou.

Město je okouzlující, na náměstí najdete radnici z roku 1670 a na okraji města bahenní lázně, které zde byli vybudovány v 19.století.
Zajímavost: Vypráví se, že v 18.století objevili na hradě zazděnou místnost a v ní tělo rytíře, které se vzápětí rozpadlo v prach.

Vstupné na hrad: 30,- Eek / cca 60,- Kč individuální prohlídka

Pokračujeme na sever ostrova do Kaali, zde se nachází 7 menších a jeden větší kráter po meteoritu, ten největší je v průměru 100 metrů široký. Kráter vznikl někdy před 2700 lety a patří mezi největší v Evropě.

Nasedáme do aut a pokračujeme o kus dál, do osady Kalakula –
pěkná, venkovní, rybí restaurace. Tady doslova platí, co si chytneš, to si taky sníš…

Po menší labužnické přestávce odjíždíme dále na sever, přibližně 45 km od Kuressaare se nachází Angla, nejfotogeničtější skupina větrných mlýnů.

Blíží se večer, začínáme hledat ubytování. První ani druhý pokus nebyl zrovinka úspěšný, buď kemp byl bez sociálky nebo zrušen, ale třetí pokus vychází na jedničku.
Pár kilometrů za Leisi nacházíme hostel Oitme Matkamaja (přestavěný z bývalého kravína), ač není právě otevřen (funguje pouze při festivalech), majitel nás ubytuje.

Oitme Matkamaja – nedaleko Leisi – Saaremaa – Estonsko

Moje hodnocení:
Otevřeno pouze při pořádání festivalů.
Cena za ubytování: 4 osoby – 400,- Eek / cca 800,- Kč (cena smluvní)
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda – hodnocení
Celkový dojem ubytování –

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

_____ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 ____