Vstáváme, balíme ale nikam nespěcháme. Zajdeme na jedno plážové turecké kafe a šestiproudovou (zde je to vyjímečné, říká se tomu 10 minut ameriky) silnicí přijíždíme do hlavního města Lotyšska Rigy. Cestou zjišťujeme, že s výfukem není něco v pořádku, ale doufáme, že nás servis mine.

Nacházíme ubytování poblíž hlavního nádraží v Hostelu Elizabeth.
Servis nás neminul, odjíždíme do servisu na okraji Rigy, oprava trvala dvě hodiny, byl vyměněn kloub ke katalyzátoru za 40,- Lvl, což byla slušná cena.

Po celkovém uvolnění vyrážíme do centra Rigy a na Staré město.

Vyhlídkový kostel svat. Petra je dnes uzavřen, proto prohlídku z ptačí perspektivy odkládáme na ráno.

R I G A – malebné, secesní město s historickou čtvrtí Vecriga a velkými parky. Na místě dnešního města stávala dříve rybářská vesnice.

V roce 1201 zde biskup Albert von Buxhoevden z Brém založil první německou pevnost v Pobaltí. Později založil řád mečových rytířů, kteří si založili základnu pro podmanění Livonska. Hlavní rozkvět pro Rigu byl začátkem 16. století. Po krátkém období nezávislosti bylo roku 1582 podmaněno Polskem, roku 1621 Švédy a 1710 ji od Švédů přejímají Rusové. Až do poloviny 19. století chránily Rigu hradby, které byly postupně bourány.

Dneska je Riga malebným a přesto moderním městem. Chloubou města je radniční náměstí, kostel sv. Petra, Rigas doms a najdete zde nejstarší dům z 12. století.

Hostel Elizabeth – Riga – Lotyšsko

Moje hodnocení:
Cena za ubytování: osoba – 8,- Lvl / cca 360,- Kč
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda – hodnocení
Celkový dojem ubytování –

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

_____ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 ____