Smutně balíme stany, bylo zde moc krásně, ale už se těšíme na další neobjevené kouty naší expedice… První zastávkou, ještě na ostrově Kurska Kosa je Rezervace o rozloze 3000 ha, několik míst je turistům zpřístupněn. Nejvyšší duna Vecekrugas měří 67,2m.


O několik kilometrů dále nás upoutá tamní hora čarodejnic – vznikla v roce 1979, kdy se zde setkali poprvé umělci, kteří dali průchod své fantazii a vzniklo prvních 25 dřevěných soch z pohádkového světa. Dnes čítá vrch více než osmdesát dubových soch pohádkových hrdinů, draků a dalších postav.

Opouštíme ostrov trajektem do Klaipedy a směřujeme podél pobřeží do letoviska Palanga.
Ve všech letácích, průvodcích se dozvíme, že Palanga je letoviskem turistů se slavnou pláží 10km dlouhou,

lemovanou borovými háji a dunami. Nám už při příjezdu město dávalo najevo, že není to pravé, co na dovolené hledáme, vykradené auto na parkovišti a hlava na hlavě na krásných plážích.
Po krátké procházce opouštíme, snad pro někoho ráj na zemi, Palangu a prozatím se loučíme i s Litvou.

V pozdním odpoledni přejíždíme hranice s Lotyšskem, vítá nás jedna z krásných místních benzinových pump a o několik málo kilometrů dál i kkrrááásnáá cccessstta dddo Pape.

Cesta do Pape (najdete tu volně pobíhající koně a skanzen) nebyla plánována, ale už jsme si zvykli, že je třeba během cesty improvizovat.

Šestý smysl zase zabodoval, hledáním místního hostince jsme našli zároveň i ubytování.

Po dvouhodinové procházce a pikniku na pláži jsme zavítali do místní krčmy, za stálého zpěvu ruských národních a dětských písní se sdružili nejen s místními domorodci, ale i majitelem krčmy, který nás za menší úplatu nechal u sebe přenocovat….

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

____ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 ____