Ostrov KURSKA KOSA – v květnu 2006 zde řádil oheň, ale i tak je ostrov rájem vůně vzduchu a borovic.

Ostrov je tvořen z písku, kácením lesů v 16. století způsobilo, že se písky za pomocí větru daly do pohybu a ten postupoval 20m za rok (stačil pohltit 14 vesnic). Časem se zjistilo, že během dvou století by mohl přírodní skvost zaniknout.
V roce 1991 vznikl Národní park Kurska Kosa, aby chránil duny, které jsou uměle zalesňovány tak, aby nedocházelo dále k posunu.

Hlavním střediskem Kurské Kosy je Nida, přitažlivé letovisko nedaleko hranic s Ruskem kde vede silnice do Kalinigradu, ale není přístupná, protože ruská část Kurské Kosy slouží jako vojenská základna.

Choďte jen na vyznačených stezkách, dodržujte všechny příkazy a zákazy, pokuta za nedodržení činí 300,- Ltl / cca 2600,- kč .


Den relaxace, cyklistiky, výletu na písečné duny a městečka Nidy, kde jsme si zapůjčili kola a podnikli cyklo-výlet okolím.
Ochutnali jsme i místní specialitu, uzenou rybu Živas (fakt to byla dobrůtka, později jsme ochutnali i uzené chobotničky a kalamáry) a zapíjíme místním velmi dobrým pivem Švyturis (maják) .

NIDA – stará rybářská vesnice obklopená písečnými duny a nedotčenou přírodou. Na jihu městečka najdete jednu z nejúchvatnějších dun Parnidžio kopa, 52m vysoký vrchol kde jsou sluneční hodiny.

Kemp Naujas Nida – Kurska Kosa – Litva

Moje hodnocení:
Cena za ubytování: 4 osoby a auto / 1 noc – 125,- Ltl / cca 1100,- Kč
Sociální zařízení: zdarma – teplá voda – hodnocení

Oddo(čím více hvězdiček, tím vyšší hodnocení)

<< Zpět na včerejšek jak se rozhodnete Pokračovat v cestě >>

______ © 2oo6 by Šwéd – Lolies 2oo6 _____