Zřícenina hradu v goticko-renesančním slohu se vypíná na kopci nad stejnojmenným městem Boskovice.Počátky hradu sahají do poloviny 13. století, kdy patřil do majetku rodu pánů z Boskovic a kteří jej vlastnili až do konce 14. století. V té době byl hrad za doby Jošta a Prokopa zničen vojsky.
V polovině 15.století se majiteli hradu opět stávají páni z Boskovic. Větší stavební práce zde provedl Šimon Eder, který hrad kupuje v roce 1547.

Dalšími majiteli se díky přiženění stávají Ditrichsteinové. Od počátku třicátých let 18. století hrad postupně chátral, protože Ditrichšteinům přestal vyhovovat a tak si v blízkosti města Boskovic vystavěli novou zámeckou rezidenci v barokním slohu.Posledním a dnešním majitelem jsou příslušníci rodu Mensdorff-Pouilly.

Z celého komplexu se do dnešní doby dochovalo torzo hradního paláce, kaple a vysoká obvodová zeď. Je odtud romantický výhled do zdejší krásné krajiny.

Zajímavost:Technická zajímavost v podobě 26 metrů hluboké studny poháněné dřevěným šlapacím kolem – plně funkční.

Fotogalerie hradu Boskovice

Otevřeno:

Duben a Říjen: soboty, neděle a svátky . . 10.00 – 16.00 hod
Květen a Září: denně mimo pondělí . . 10.00 – 17.00 hod
Červen, Červenec a Srpen: . . . 9.00 – 18.00 hod

Vstupné:
Dospělí: . . 25,- Kč . . . Zlevněné: . . 15,- Kč

Doprava: Boskovice leží asi 40 km od Brna směrem na Svitavy. Cesta z Prahy autem trvá přibližně 2 hod 45 min, Z Prahy se vydáte po dálnici D1 do Velké Bíteše a dále Tišnov, v Lipůvce odbočit na silnici směrem Svitavy a Boskovice. Autobusem z Prahy Florence do Brna a odtud do Boskovic. Vlakem přes Českou Třebovou a Skalici na Svitavou.

Mapa a plánovač trasy: mapy.cz
Najít vlakové a autobusové spojení: jízdní řády
Další zajímavé odkazy: Boskovan.cz

2oo6 by Šwéd – bez záruky – Zpět na swedweb nebo obsah rubriky.